Bejgli

Bejgli <3




Bejgli az én saját kutyám! :)) Már Bejgli elött is voltak kutyáink csak azok nem a sajátjaim voltak.. na mind 1.. xD
Mint már említettem Bejglivel kezdtünk "bele csobbanni az agility szenvedélyeibe". Már elötte is sportoltam másik kutyákkal de azt még nem agility-nek nevezhető volt.. inkább "akadály ugrásnak"..
Szval...Bejglinapról napra ügyesebben agilityzik (anyuék szerint) de szerintem is *-*
Remélem, hogy egyszer majd versenyekre is járhatok vele :))
csak ahhoz még "sokat" kell tanulnia :))

Fajtája: Beagle
Név: Bejgli
Névnap: dec.24
Nem: fiú (kan)
Kor: 1 éves
Születési dátum: 2011 Augusztus 11
Chip: van



Na hoztam képeket Bejgliről: :)
Ő itt Bejgli :) :


                                       Sziasztok! :D


                                      Bejgli vagyok :D




Itt van néhány kép Bejgli új kúszójáról amit a születésnapjára vettünk az egyik legjobb barátnőmmel :D :

Ez itt az új kúszóm :D :


És én nagyon szeretem <3






Hoztam néhány szerkesztett képet Bejgliről: 


sikerült egy ugró képet csinálnom ami jó is lett *-* :D







Bejgli élete sem lehet mindig a legjobb :/ahogy idekerült hozzánk már a második napra lebetegedett :/
Ennek a betegségnek a neve: Beagle fájdalom szindróma..ez egy olyan betegség ami a kutyát élete végéig kísérni fogja.: A Beagle fájdalom szindróma kialakulásában immun rendszer működési  gondokat és öröklődési faktorokat feltételeznek. A tünetek tipikusan 4 és 10 hónapos kor között jelentkeznek először, bár idősebb korban is bármikor előfordulhatnak.Kan és szuka kutyák nagyjából egyenlő arányban betegednek meg. A betegség rendkivül gyorsan fejlődik ki, az első tünetek félrevezetőek is lehetnek, ugyanis kedvencünk nem akar ugatni, nem nyitja ki a száját, lázas, felhúzott hassal, mereven áll, letargiás és nem akar megmozdulni. Az állat vizsgálatkor mereven mozgatja a nyakát, hasi tapintásra fájdalmat jelez. Néha a betegség néhány napon belül magától is elmúlik, azonban rövid időn belül(néhány hét vagy hónap) ismét megjelenhet. Röntgen vizsgálattal a nyaki tájékon elváltozás általában nem látható, vérvizsgálattal csak enyhe, nem specifikus elváltozások észrevehetők, mint pl. anémia, leukocytozis, neutrophilia és hypoalbuminémia. Rendelőnkben már előfordult, hogy  a meglévő tünetek alapján hasnyálmirigy gyulladás gyanuja merült fel és csak az alaposabb vizsgálattal jöttünk rá a valódi problémára. A kezelés szempontjából alapvető jelentőségű, hogy egyéb lehetséges problémákat kizárjunk, mint pl. a baktériumok okozta agyhártya gyulladás, daganat, discospondylitis,gerinc sérv, stb.
Kezelés elsősorban szteroid kúrából áll, amit eleinte magas adagban, majd a tünetek múlásával egyidőben csökkentett adagban kell folytatni.Az antibiotikumoknak a jelentősége és haszna nem bizonyított ennél a tünetcsoportnál.
Ugyanilyen tünetek figyelhetők meg Boxereknél és Berni Pásztor kutyáknál.
De Bejgli még a"jobbik" eset. neki nem kell folyamatosan szednie a gyógyszert csak ha látjuk hogy beteg. De sajna ismerek egy olyan Beagle-t (sziszi-t) akinek napról-napra szednie kell egészen élete végéig :/







2 megjegyzés: